Dobre książki dla liderów o zarządzaniu ludźmi?

Przywództwo to umiejętność, którą trzeba z czasem doskonalić. Można to osiągnąć poprzez czytanie i ćwiczenie umiejętności z książek takich jak „Jak zdobywać przyjaciół i wpływać na ludzi” Dale Carnegie.

Niektóre z najlepiej sprzedających się książek o przywództwie dotyczą tego, jak zarządzać ludźmi, a także negocjować. Większość z nich skupia się na wykorzystaniu umiejętności negocjacyjnych w zarządzaniu ludźmi, co pomaga czytelnikowi uzyskać lepsze wyniki od swoich podwładnych.

Od liderów zawsze oczekuje się inteligencji i dobrego osądu. Jednak dla wielu liderów tak nie jest. W tym momencie w grę mogą wchodzić książki o przywództwie. Oto niektóre z najlepszych książek o przywództwie, które pomogą ci być lepszym liderem w swojej dziedzinie:

1. „Przywództwo i nowa nauka: odkrywanie porządku w chaotycznym świecie” Michaela Mankinsa

2. „Wyzwanie przywództwa: jak kierować sobą, innymi i organizacją” autorstwa Kouzesa i Posnera

3. „Zarządzanie ludźmi” Dana Pink

4. „Sztuka wojny” Sun Tzu

Ważne jest, aby przeczytać książkę o tym, jak być lepszym liderem. Istnieje wiele książek, które mogą pomóc nam stać się lepszymi liderami i skutecznie zarządzać naszymi ludźmi.

Poniższe książki zostały wybrane jako dobra lektura dla liderów, którzy chcą poprawić swoje umiejętności zarządzania lub po prostu chcą dowiedzieć się więcej o przywództwie.

Dobre książki dla liderów o zarządzaniu ludźmi

1. „Wyzwanie przywództwa: osiągnięcie mistrzostwa w biznesie, polityce i życiu” autorstwa Maxa McKeown

2. „Sekrety przywództwa największych menedżerów świata: jak zarządzają ludźmi i uzyskują wyniki” autorstwa Dominica Bartona

3. „Startup za 100 dolarów: wymyślanie na nowo pracy w erze cyfrowej”

4. „Jeśli ci się nie uda, spróbuj ponownie. Jeśli ci się uda, napraw to. Lekcje przywództwa z The Wharton School of Business” Davida Livermore.

W literaturze często dyskutuje się o znaczeniu bycia liderem. Istnieje wiele książek, które mają służyć jako wiodące przykłady dobrego przywództwa. Oto kilka świetnych książek dla początkujących liderów.

Dobrą książką dla lidera jest Całkowicie nowy umysł Daniela Pinka. Jego książka skupia się na tym, jak ludzie we współczesnym świecie wykorzystują kombinację różnych umiejętności i wiedzy, aby myśleć inaczej. Określa również, w jaki sposób liderzy muszą czuć się komfortowo we własnych umysłach i pewni swoich umiejętności (Pink, 2014).

Dobrą książką dla kogoś, kto jest nowy w przywództwie, jest The Leadership Challenge Johna Baldoniego. Ta książka jest o tym, co jest potrzebne, aby Twój zespół zmienił się z całkowicie nieprzeszkolonych pracowników w samodzielnych liderów (Baldoni, 2008).

The Power of Teams autorstwa Lois P. Frankel może być dobrą lekturą dla każdego, kto chce skutecznie kierować zespołami.

Related Post